Skontaktujemy się z Tobą do 24 godzin!

PoradyCiekawostki
30. August 2018

5 rzeczy, które musisz zrobić, jeśli nie chcesz dostać tej pracy

5_veci

Jeśli nie chcesz dostać pracy, do której aplikujesz, damy Ci kilka wskazówek, które Ci w tym definitywnie pomogą:

Przyjdź późno

Spóźnienie się mówi wiele o was: nie potrafimy odpowiednio zorganizować swojego czasu i nie uwzględniamy rezerwy czasowej na nieprzewidziane okoliczności. Najlepiej wyjść z domu pięć minut przed romową. Nie informuj pracodawcy o spóźnieniu. Przecież nie chcesz tej posady. Godzinę lub pół dnia spóźnienia nie jest niczym wyjątkowym.

Przyjdź nieprzygotowany

Jeśli chcesz, aby rozmowa zakończyła się koszmarnie, nie przygotuj się. Po tym wszystkim, jak napisałeś w swoim CV, jesteś elastyczny, możesz dostosować się do każdej sytuacji. Tę formę elastyczności pracodawcy na pewno docenią.

Zapomnij o pierwszym wrażeniu

Pierwsze wrażenie ma zasadnicze znaczenie w komunikacji międzyludzkiej. Ale nie dla ciebie. Dlatego nie przygotowuj się do tej rozmowy specjalnie. Twój wygląd i mowa ciała nie są ważne. Image jest niczym i przecież Ty nie chcesz tej pracy. Wygląd jest  bez znaczenia i ty przecież nie chcesz tej pracy.

Weź ze sobą włączony telefon komórkowy

Jest ważne, żeby wszyscy mogli się do ciebie dodzwonić, nieważne, gdzie jesteś i czy jesteś zajęty. Tak więc widać, że twoi koledzy i przyjaciele zawsze mogą na ciebie polegać. Wykonywanie połączeń w czasie rozmowy, niestety, mówi, że są dla ciebie ważniejsze rzeczy, niż ta rozmowa.

Nadużywaj superlatyw

Wciąż jesteś numerem jeden – w tej pracy, i w ogóle. Zapewnij osobę po drugiej stronie o swoich zaletach.  Samokrytyka nie jest konieczna, to nie ma sensu, bo ty nie masz cech negatywnych. Nawet w CV możesz wymienić tylko cechy pozytywne. Jeżeli konsultant zapyta o twoje cechy negatywne, nie masz się nad czym zastanawiać – twoja odpowiedź jest jasna: “Nie, nie”.

 

Autor:

Mgr. Ondrej IVAN

HR Business Partner

Share on facebook

Pokračujte v čítaní