Skontaktujemy się z Tobą do 24 godzin!

PoradyCiekawostki
30. August 2018

Dlaczego lepiej pracować w Czechach niż w Wielkiej Brytanii?

800px-Kutna_Hora_CZ_main_square

Wielka Brytania wybierana jest najczęściej przez ludzi, którzy szukają pracy z wyższym wynagrodzeniem. To prawda, że w Anglii zarobić możesz więcej, jednak mimo wszystko wiele jest powodów, dla których lepiej jest pracować w Czechach. Przyjrzyjmy się im.

Zjesz taniej

Zgodnie z informacjami, które znaleźć można na stronie www.numbeo.com, koszt jedzenia w czeskich supermarketach jest o 81% mniejszy niż w UK. Może zatem zarobisz tam więcej, ale wydasz więcej podczas codziennych zakupów. Dla porównania, możesz sprawdzić różnice cen w obu krajach. Zwykłe zakupy spożywcze kosztują cię dwa razy więcej w Wielkiej Brytanii. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku jedzenia w restauracjach – w Czechach danie dnia kosztuje średnio 110.00 Kč (3.12 £), tymczasem w Anglii jest to już 423.28 Kč (12.00 £). Palisz papierosy bądź jesteś piwoszem? Te przyjemności również będą cię kosztować o wiele więcej na wyspach. Małe piwo w Czechach to średnio 14.32 Kč (0.41 £), natomiast w Wielkiej Brytanii 42.77 Kč (1.21 £). Za paczkę papierosów w Czechach zapłacisz 90.00 Kč (2.55 £), a w Anglii już trzy razy więcej (299.82 Kč, 8.50 £).

Szybciej znajdziesz zakwaterowanie

Jeżeli chcesz wyjechać do Anglii w poszukiwaniu pracy, konieczne jest znalezienie zakwaterowania. Jest ono, ma się rozumieć, dużo droższe niż w Czechach, a na dodatek musisz znaleźć je na własną rękę. Korzystając z www.numbeo.com, dowiadujemy się, że średni koszt wynajęcia 1-pokojowego mieszkania w centrum miasta wynosi 11,053.47 Kč (313.37 £), natomiast w Anglii jest to już 25,756.10 Kč (730.19 £). Jakby tego było mało, jeśli pracujesz w Czechach dzięki Express People, pomoc w zakwaterowaniu jest ci zagwarantowana! W Kutnej Horze zakwaterowanie zapewniamy wam za darmo, a jeżeli chcesz sam znaleźć sobie mieszkanie, możesz otrzymać również dodatek mieszkaniowy w kwocie 2400 Kč.

 

800px-Kutna_Hora_CZ_main_square

 

Dostaniesz możliwość rozwoju kariery oraz naszą pomoc

Jeżeli wybierasz się do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy, możesz być pewien, że znajdziesz coś w krótkim czasie. Jednocześnie ten kraj pełen jest ludzi, którzy przybyli tam „za chlebem“, a zatem konkurencja jest naprawdę silna. Jeżeli szukasz pracy za pośrednictwem Express People, masz stuprocentową pewność, że ją dostaniesz. Jakby tego było mało, perspektywa dalszego rozwoju kariery stoi przed tobą otworem, a co za tym idzie dostajesz możliwość większego zarobku! Nie pozostajesz również sam – nasi koordynatorzy są zawsze na miejscu, by rozwiązać twoje problemy.

Share on facebook

Pokračujte v čítaní